Yurtdışına Eşya Nasıl Gönderebilirim

Yurtdışına Eşya Nasıl Gönderebilirim

Günün birinde aniden yurt dışına eşya gönderme ihtiyacı duyabilirsiniz, farklı bir ülkeye çeşitli sebeplerden ötürü taşınmanız gerekebilir. Bazen bu sebeplerin nedeni iş içinde olabilir veya okul içinde olabilir, birbirinden farklı bir sürü sosyal nedeni olabilir ama günümüz dünyasında artık bir ülkeden başka bir ülkeye yaşamaya karar vermek oldukça doğal ve sıradan bir durum haline geldi. Sizin de aniden hayatınızda hiç aklınızda yokken aniden başka bir ülkeye geleceğiniz, işiniz veya başka bir nedenden taşınmak zorunda kalabilirsiniz ve belki de tüm ev eşyalarınızı da kendiniz ile birlikte getirmek istiyor olabilirsiniz çünkü kısa bir araştırma yaptığınızda özelikle Avrupa ülkelerinde yeni eşya fiyatları hatta ikinci el eşya fiyatları çok yüksek ücretlerde olduğunu göreceksiniz. Bu durumda kendi eşyalarınızın taşınmasını düşüneceksiniz ve kafanıza şöyle bir soru belirecek; yurt dışına eşya nasıl gönderebilirim? Bu içeriğimiz de bu konuda size ayrıntılı bilgi sunacağız ve hangi yurt dışına eşya taşımacılığı yapan firmadan en iyi hizmeti alabileceğinizden bahsedeceğiz.

Yurtdışına Eşya Göndermek

Genel olarak Avrupa ülkelerinden yeni veya ikinci el eşya almak yerine kendi eşyalarınızı taşımak mali açıdan daha uygun çünkü artık ülkeler arası taşınmak oldukça kolay ve zati eşya taşımacılığında gümrük ücretleri o kadar yüksek değil bu yüzden ev eşyalarınızda veya en azından sizin için manevi değeri olan eşyalarınızı götürebilirsiniz. Uluslararası evden eve nakliyat firmaları tüm eşyalarınızın paketlemesini, gerekiyorsa beli bir süre depolamasını, deniz aşırı bir ülkeyse liman işlemleri ve yine gereken tüm yasal işlemleri sizin adınıza tek fiyatta yerine getirmekteler, sizin yapmanız gereken pek bir şey kalmıyor çünkü deminde dediği gibi artık global çaptaki bu nakliye firmalar sizin adınıza çok uygun fiyatlarda her şeyi yerine getirmekteler bu konuda daha çok ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bu sayfadaki Yurtdışına eşya göndermek adlı makaleyi de inceleyebilirsiniz.

Günümüz dünyasında yurtdışına eşya veya ürün göndermenin zorluğu yok özellikle söz konusu Avrupa ülkeleri olunca çok uygun fiyat aralıklarında ve uygun vergi oranlarında taşıma hizmetini alabilirsiniz bu konuda yapmanız gerek en önemli şey eğer ilk kez böyle hizmet alacaksanız firma tercihini verilen fiyat tekliflerine göre sadece değil aynı zamanda piyasadaki en güvenilir firmayı tercih etmeniz sağlıklı taşıma süreci yaşamanızı sağlayacaktır. İnternet dünyasında firma araştırma yaptığınızda göreceksiniz yüzlerce firma var ama bu işi kurumsal bir şekilde sunan şirket sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Yurtdışı eşya taşıma.

Yurtdışına Mobilya Nasıl Gönderilir?

Yurtdışına ürün, mal veya ev eşyası gönderimi göndereceğiniz ülkeye ve göndereceğiniz şeye göre farklılık göstermektedir. Örneğin Almanya mobilyalar için alınan gümrük vergisi %19 iken bazı başka Avrupa ülkelerinde bu oran %21 kadar çıkabilir bunun  haricinde göndereceğiniz mobilyalar sizin kendi kullanmış olduğunuz ikinci el nitelik olarak kabul edilen eşyalar mı yoksa sıfır yeni alınmış ticari niteliğe sahip eşyalar olduğuna göre farklılık gösterebilir. Eğer göndereceğiniz mobilyalar daha önce kullanmış olduğunuz mobilyalarsa ve göndermek istediğiniz ülkeye yeni taşınıyorsanız bu durumda sizden gümrük vergisi alınmaz. Ayrıca eşyanızın miktarına bağlı olarak yeni mobilyalar göndermeniz halinde bile gümrük vergisinden muaf olma durumu mevcuttur, bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için müşteri hizmetlerimle görüşmek bilgi edinebilirsiniz.

Yurtdışına Ev Eşyası Nasıl Taşınır?

Günümüzde olanaklarımız doğrultunda ev eşyası ve bir sürü yeni mobilya almak çok olağan bir durum haline geldi bununla beraber yeni bir eve taşınma durumunda taşınması gereken bir çok para harcanarak alınmış mobilyaların herhangi bir zarar görmeden taşınma akla geliyor ama günümüzde özellikle Türkiye’de ev eşya taşıma firmaları bu hizmeti profesyonel bir şekilde vermekteler. Tüm eşyalar paketlenerek uzman elaman kadrosuyla  kısa zaman diliminde bu süreci tamamlıyor aynı şekilde bu hizmeti Uluslararası olarak veren firmalarda mevcuttur, Çakıroğlu nakliyat olarak bizde bu sayılı firmalar arasındayız. Ev eşyalarınızı, mobilyalarınızı ve diğer tüm kişisel eşyalarınızı paketleyip sigortalı bir şekilde dünyanın her yerine ulaştırmaktayız. Gümrük ve sürecin tamamındaki yasal süreçte aynı şekilde firmamız tarafında yürütülmektedir.

Yurtdışına mobilya gönderme fiyatları.

Yurtdışına Eşya Göndermek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport ve kimlik fotokopisi.
 • Adli sicil kaydı.
 • Son 10 yılla ait giriş çıkış belgesi.
 • Tarihceli yerleşim yeri belgesi.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Noter tarafından tasdik edilmiş vekalet.

Yurtdışı Eşya Gönderme Fiyatları

Fiyatlar konusunu girmeden önce belirtmek isterim ki eğer yurt dışına taşınmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken ve üstünde duracağınız konu taşınmak için tercih edeceğini nakliye firması olması gerekir çünkü seçeceğiniz firmanın kurumsal ve güvenirliği taşınmanızı da aynı ölçüde etkileyecektir. Firma seçerken sektör içerisinde size en ucuz fiyat teklifi veren firmayı seçerseniz çok büyük problemeler yaşayabilirsiniz hatta bu yüzden cebinizden daha fazla parada çıkabilir bu yüzden firma tercihi yaparken sadece size sunulan fiyat tekliflerine göre hareket etmeyin çünkü en ucuz fiyatı veren firmaların genellikle müşterilerine problem yaratığı görülmüştür. Bu yüzden tercih edeceğiniz firmayı çok iyi bir şekilde araştırmanızı tavsiye ederiz ve İnternet üzerinde o firma hakkında herhangi bir müşteri şikayeti var mı diye araştırma yapabilirsiniz. Çoğunlukla bu korsan yapıdaki firmalar bazen müşterilerinde eşya teslim aldıktan sonra ek paralar talep ettiğini gördük, ayrıca müşterilerin eşyalarını gümrükte bıraktıklarını tanıklık ettik bu yüzden kesinlikle en ucuz fiyatı veren firmayı seçmeden önce iki kere düşünün ve kendinize şu soruyu sorun neden A, B ve C firması bu fiyatı verirken D firması neden bunlardan çok farklı bir fiyat teklifi verdi sonuç olarak hemen hemen hepsinin maliyeti aşağı yukarı aynı, Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları sayfamızı bununla ilgi daha fazla bilgi bulunmaktadır. Sektör içerisinde yıllardan beri kurumsal bir şekilde müşterilerine hizmet veren ve bugüne kadar hiç bir müşterisinde şikayet almayan hatta İnternet üzerinde övgü dolu yorumlar alan Çakıroğlu Nakliyat sizin hizmetinizdedir.

Hizmetimizi Puanlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Comments

 • Nihan Algan Sunu | Tem 24,2020

  Merhaba

  10 koli giyim eşyası göndermek istiyorum, Şahsi eşyalarım İzmir’den Hollanda Hoofddorp’a, yaklaşik fiyat rica ediyorum.

  • Oktay Ayırkan | Tem 29,2020

   Merhabalar efendim,
   Hollanda eşya taşıma hizmetimiz mevcuttur, bir hafta içinde teslim garantisi mevcut 5 metreküp altında eşyanız olduğun için koli başı fiyatlandırma yapıyoruz ayrıca ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi mail adresinize iletilmiştir.

   • Ceylan | May 11,2021

    Merhabalar,
    İzmir’den İsviçre Bern bölgesine;

    yatak odası takımı,
    yemek masası,
    Elbise dolabı,
    TV ünitesi,
    Bahçe koltuk takımı,
    Bahçe için askılı salıncak,
    Sinema sistemi (5+1 Soundbar)

    Bu saydığım ürünler aşağı yukarı ne kadar maliyeti tutar? Yardımcı olabilir misiniz rica ediyorum?
    Saygılarımla,
    İyi çalışmalar ve bereketli kazançlar dilerim.

   • Sadullah | Eki 27,2021

    Merhaba, İzmir’den Viyana’ya eşya taşıyor musunuz, yaklaşık 20-25 koli civarı, ücret bilgisi almak istiyorum, ortalama ücretlerin ne kadar?

 • Filiz Yar | Ağu 21,2020

  Merhaba
  Finlandiya vantaa şehrine 9 koli kıyafet tencere tabak gibi eşya göndermek istiyorum. Ağırlığı 160 kgkoli ebatları 60 40 40. Sevkiyatımız varmı fiyat ne olur?

 • Ocal Ulas | Eyl 8,2020

  İyi aksamlar Ankara’dan Almanya Essen civarına koli bazında tanesi 10 kg civarından koli göndermek istiyorum fiyat öğrenebilir miyim? teşekkür ederim.

 • otimsan | Eyl 11,2020

  Merhaba, Hollanda Amsterdam a ev eşyalarımızı göndermek istiyoruz.
  Ev eşyalarını taşınması konusunda gerekli prosedörleri nelerdir ?
  Karayolu ile,
  Sandık ölçüleri ;

  4 sandıktır.

  176x56x53 90kg
  176x56x53 90kg
  139x52x76 115kg
  140x77x100 60kg

  Fiyatlandırma ve bilgilendirmenizi rica ederim.

 • Fatma kasap | Eyl 22,2020

  İyi günler Türkiye Bursa’dan Fransa Strasburg’a evimi taşımak istiyorum yatak odam çocuk odası salon mutfak aşağı yukarı ne kadar tutar.

 • Özlem Riley | Ara 24,2020

  Merhaba
  Selanik te kalan şahsi eşyalarımızı bodrum a getireceğiz. Ucret ve evrak işlerini öğrenmek istiyorum..

  10 12 tane 50*50*70 ölçülerde koli var.
  4 tane büyük boy valizler var

  Teşekkürler

 • Rüstem | Mar 21,2021

  Merhaba,
  Nişanlım evlilik sebebi ile Azerbaycan’a taşınacak ev eşyalarımızın tamamını Türkiye’den almak istiyoruz. Eşyalar yeni olacağı için nakliyede sorun yaşar mıyız? Prosedür nedir? 2+1 ev eşyası olacak ortalama fiyatı nedir?

 • Gurbet E. | Nis 12,2021

  Merhabalar İstanbul’dan Almanya-Ingolstadt yaklaşık 15koli kişisel kıyafetimi yollamak istiyorum yaklaşık fiyat alabilir miyim?

 • Tarık Tarn | May 31,2021

  Öncelikle iyi çalışmalar dilerim yaklaşık bir yıl öncede İstanbul’dan Almanya’ya şirketinizle çeyiz eşyası göndermiştim bu seferde 11 koli göndermek istiyorum fiyat ne olur.

 • Lokman | Tem 1,2021

  Merhabalar İstanbul’dan Belçika Mons şehrine 5-6 metreküp taşınmasını istediğim koli var. Fiyatınız ne kadar öğrenebilir miyim? Ayrıca taşınmasında yasak olan bir malzeme var mı? Kuru gıda, yağ, temizlik ürünleri taşınabilir mi?

 • Ayşe Uyanık | Tem 19,2021

  Antalya’dan veya Ankara merkezden İngiltere/Londra’ya 100*50*20cm ebatında 12kg ağırlığında LG marka monitörümü gönderebilir miyim?

 • Elif | Ağu 12,2021

  İzmir’den Gürcistan Batum’a götürülmesi gereken eşyalarım var, 7 tane valiz ve 7-8 tane kolim var. Bununla ilgili bilgi ve fiyat alabilir miyim?

 • Nur Üstün | Kas 27,2021

  Merhabalar
  Almanya Berlin’e İstanbul’dan koli bazında mutfak eşyası göndermek istiyorum. genel olarak bilgi alabilir miyim? Kırılacak türden eşyalar olabilir, nasıl taşıyorsunuz bilgi verir misiniz? Koli başına mı fiyatlandırma yapılıyor, gümrükte ne kadar ödeme çıkıyor?
  Teşekkürler şimdiden.

 • Sinem | Oca 14,2022

  Merhaba İstanbul’dan Kıbrıs’a nakliye ücreti ne kadar? 2+1 Ev çok fazla eşya yok.

 • Teoman | Eyl 7,2023

  Merhaba Kıbrıs’a eşya göndermek istiyorum.
  Yaklaşık orta boy 8 koli bunların yarısı kırılacak eşya. Ayrıca 4 sandalye ve masa üç lamba göndermek istiyorum.
  Gidecek yer Lefkoşa’dır. Yaklaşık 15 gün sonra. Teklifinizi rica ediyorum.

 • Tuğba | Kas 3,2023

  Merhaba!
  Kore’ye gönderilmesi gereken çeyiz takımım var. Toplamda 5 koli. Kore’ye gönderebiliyor musunuz? Eğer gönderebiliyorsanız fiyat verir misiniz?

 • Murat Merdoglu | Oca 2,2024

  Merhaba,
  Londra’ya bir koli 30 kilo civarında giyim eşyası göndermek istiyorum. Fiyat teklifi rica ediyorum.

 • Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir  error: